Pracovněprávní poradna

 1. Subvent
 2. /
 3. Poradna
 4. /
 5. Pracovněprávní poradna

Nevíte si rady s náležitostmi pracovní smlouvy? Řešíte pracovněprávní spor se zaměstnavatelem? Zajímá vás, jaké máte jako zaměstnanec práva a povinnosti? Byli jste propuštěni z práce, a nevíte, co teď? Blíží se vám konec rodičovské dovolené? Dali jste výpověď v práci, a chcete zjistit, jaké máte další možnosti? Nejste si jisti, zda máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, či na jiné sociální dávky? Řešíte pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, nebo péči o osobu blízkou? Stal se vám pracovní úraz? Nevíte, kdy a jak se zaevidovat na Úřadu práce, případně jaké dokumenty si vzít s sebou? Potřebujete poradit s vytvořením životopisu nebo motivačního dopisu? Nezaplatil vám zaměstnavatel mzdu nebo odstupné?

Obraťte se na nás!

A my vám pomůžeme rozvinout vaše dovednosti a základní kompetence, které jsou k uplatnění na trhu práce potřebné, podpoříme vás při řešení pracovně právních sporů, a pomůžeme vám získat znalosti o právech a povinnostech zaměstnance a zaměstnavatele. Vysvětlíme Vám druhy pracovních úvazků, smluvní rozdíly mezi nimi, pomůžeme vám vytvořit čtivý motivační dopis a životopis, naučíme vás pracovat s počítačem, a ukážeme vám, jak správně komunikovat s příslušnými úřady a potenciálními zaměstnavateli. Rádi vás připravíme na pohovor, a pokud se vám podaří pracovní místo obsadit, pomůžeme vám získat a udržet si pracovní návyky, slaďovat pracovní a rodinný život, vyhnout se syndromu vyhoření nebo třeba workoholismu.

V případě potřeby vám můžeme pomoc s výběrem vhodné rekvalifikace, kterou vám v rámci projektu můžeme také proplatit. Našim cílem je poskytnout občanům v různě obtížných životních situacích bezplatné poradenství, týkající se (nejen) pracovního práva.

Podívejte se na Nejčastější dotazy, týkající se pracovního práva, případně nás rovnou kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře, napište na e-mail ceskalipa@subvent.cz nebo zavolejte na tel. číslo 722 339 847.

 • Úřad práce

  V případě, že jste přišli o práci, nebo jste čerstvými absolventy a potřebujete si najít zaměstnání, je vhodné se přihlásit na Úřad práce. V dnešním článku se podíváme na to, jak se na úřad práce zaregistrovat, čím se vlastně úřad práce zabývá a jaké zde máte možnosti.

  Celý článek …

 • Pracovní pohovor

  V dnešním článku se podíváme na rady a tipy, které vám pomohou pohovor zvládnout na jedničku, protože ne nadarmo se říká: „Štěstí přeje připraveným!“

  Celý článek …

 • Sdílené pracovní místo

  Věděli jste, že od 1. 1. 2021 můžete jedno pracovní místo sdílet s více zaměstnanci? Tuto skutečnost přinesla poslední novela zákoníku práce, a my se v dnešním článku podíváme na to, co to vlastně sdílené pracovní místo znamená, jak to může vypadat v praxi, a jaké podmínky je potřeba dodržet.

  Celý článek …