Pracovněprávní poradna

  1. Subvent
  2. /
  3. Poradna
  4. /
  5. Pracovněprávní poradna

Nevíte si rady s náležitostmi pracovní smlouvy? Řešíte pracovněprávní spor se zaměstnavatelem? Zajímá vás, jaké máte jako zaměstnanec práva a povinnosti? Byli jste propuštěni z práce, a nevíte, co teď? Blíží se vám konec rodičovské dovolené? Dali jste výpověď v práci, a chcete zjistit, jaké máte další možnosti? Nejste si jisti, zda máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, či na jiné sociální dávky? Řešíte pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, nebo péči o osobu blízkou? Stal se vám pracovní úraz? Nevíte, kdy a jak se zaevidovat na Úřadu práce, případně jaké dokumenty si vzít s sebou? Potřebujete poradit s vytvořením životopisu nebo motivačního dopisu? Nezaplatil vám zaměstnavatel mzdu nebo odstupné?

Obraťte se na nás!

A my vám pomůžeme rozvinout vaše dovednosti a základní kompetence, které jsou k uplatnění na trhu práce potřebné, podpoříme vás při řešení pracovně právních sporů, a pomůžeme vám získat znalosti o právech a povinnostech zaměstnance a zaměstnavatele. Vysvětlíme Vám druhy pracovních úvazků, smluvní rozdíly mezi nimi, pomůžeme vám vytvořit čtivý motivační dopis a životopis, naučíme vás pracovat s počítačem, a ukážeme vám, jak správně komunikovat s příslušnými úřady a potenciálními zaměstnavateli. Rádi vás připravíme na pohovor, a pokud se vám podaří pracovní místo obsadit, pomůžeme vám získat a udržet si pracovní návyky, slaďovat pracovní a rodinný život, vyhnout se syndromu vyhoření nebo třeba workoholismu.

V případě potřeby vám můžeme pomoc s výběrem vhodné rekvalifikace, kterou vám v rámci projektu můžeme také proplatit. Našim cílem je poskytnout občanům v různě obtížných životních situacích bezplatné poradenství, týkající se (nejen) pracovního práva.

Podívejte se na Nejčastější dotazy, týkající se pracovního práva, případně nás rovnou kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře, napište na e-mail ceskalipa@subvent.cz nebo zavolejte na tel. číslo 722 339 847.

  • Škoda způsobená zaměstnancem

    V dnešním článku se zaměříme na škodu způsobenou zaměstnancem. Zjistíte, za jakých podmínek musíte jako zaměstnanec způsobenou škodu zaměstnavateli uhradit, a ukážeme si výjimečné situace, kdy zaměstnanec musí uhradit i ušlý zisk.

    Celý článek …

  • Dobrovolná účast na pojištění

    Často se u nás v kanceláři setkáváme s dotazem, zda si občan může platit sociální pojištění, i když není v evidenci na Úřadu práce, anebo nemá pracovní poměr, z kterého se strhává sociální zabezpečení. Toto téma rozebereme v dnešním článku.

    Celý článek …

  • Dohoda o pracovní činnosti

    Na naší webové stránce jste již mohli zaznamenat článek o dohodě o provedení práce. Dnešní článek tedy zaměříme na druhou z dohod, dohodu o pracovní činnosti. Stejně jako u DPP zde platí, že tuto dohodu ocení především osoby, které shánějí drobný přivýdělek nebo příležitostnou brigádu. Vhodná je tedy například pro studenty, důchodce nebo maminky na mateřské…

    Celý článek …