1. Subvent
  2. /
  3. O nás
  4. /
  5. Co se nám podařilo

Máme za sebou realizaci dvou úspěšných projektů, ve kterých se nám podařilo zprostředkovat více než 40 rekvalifikačních kurzů, a proběhlo přibližně stejné množství vzdělávacích seminářů, jejichž témata jsme přizpůsobili potřebám účastníků projektu. Jednalo se o kurzy zvyšování gramotnosti, konkrétně Finanční gramotnosti, Funkční gramotnosti, Pracovněprávní gramotnosti, dále proběhly semináře na téma Moje postavení na trhu práce, Osobní portfolio, Orientace na trhu práce, Komunikace, Sebeprezentace a Time Management.

Naším posláním je pomoc (zejména znevýhodněným) lidem s uplatněním na trhu práce, a tohoto cíle jsme se drželi po celou dobu realizace našich projektů. Díky tomu se nám podařilo obsadit více jak 25 dotovaných míst! Dotovaná místa jsou námi zprostředkovaná, několikaměsíční pracovní místa. Účastník projektu, který získal možnost na dotované místo nastoupit, byl díky dohodě mezi námi a zaměstnavatelem pod jakousi „ochranou“. Po dobu několika měsíců zároveň SUBVENT přispíval zaměstnavateli na mzdu. Práci jsme však byli schopní zprostředkovat i mimo dotovaná místa, a to více jak 20 klientům!

Mám problém sehnat práci se základním vzděláním a dvěma malými dětmi…

Paní B. je mladá maminka dvou malých dětí. Kvůli malým dětem a nízké kvalifikaci (základní vzdělání), měla velký problém s nalezením zaměstnání, které by ji dovolilo sladit pracovní a rodinný život. SUBVENT oslovila s prosbou o pomoc, a po několika schůzkách se nám podařilo najít to nejlepší možné řešení, které by klientce s uplatněním na trhu práce mohlo pomoci. Paní B. jsme zdarma zprostředkovali rekvalifikační kurz Asistent pedagoga, který se ji podařilo úspěšně absolvovat. Mimo jiné, prošla také našimi kurzy zvyšování gramotnosti, kde nabyla cenné informace z pracovněprávní, finanční a funkční problematiky. Paní B. si krátce po absolvování kurzu našla práci jako Asistentka pedagoga na základní škole.

Nedaří se mi sehnat zaměstnání, protože jsem čerstvou absolventkou a nemám potřebnou praxi…

Slečna N. je čerstvou absolventkou střední školy, která je kvůli chybějící praxi zaměstnavateli odmítána. SUBVENT osloví se zájmem o zapojení se do projektu, a požádá o pomoc s vyhledáváním vhodného zaměstnání. Pár týdnů po vstupu do projektu nastupuje slečna N. na 10 měsíční dotované místo na pozici Administrativní pracovnice, které ji připraví na budoucí zaměstnání v tomto směru.

Mám omezený výběr zaměstnání kvůli invalidnímu důchodu…

Paní L. je v částečném invalidním důchodu, kvůli kterému má výběr zaměstnání podstatně omezený. O projektu se dozvěděla přes známou, a proto ani chvíli neváhala nás kontaktovat. S paní L. jsme vyřídili potřebné náležitosti pro vstup do projektu a chvíli na to ji zprostředkovali 6 měsíční dotované místo, na kterém vykonává práci na pozici úklidové pracovnice/pokojské. Tato práce ji i jejímu ztíženému zdravotnímu stavu velmi vyhovuje. Stejně jako paní B. prošla kurzy zvyšování gramotnosti, aby si rozšířila znalosti z finanční, pracovněprávní a IT oblasti.

Toužila jsem si udělat kurz Asistenta pedagoga, ale byl pro mě finančně nedosažitelný…

Slečna V. na SUBVENT narazila náhodou při hledání práce. Po prozkoumání našich facebookových stránek zjistila, že mimo jiné nabízíme i možnost zprostředkování rekvalifikačních kurzů zdarma, a proto nás obratem kontaktovala. Na schůzce se nám svěřila, že již dlouho touží po kurzu Asistenta pedagoga, ale že si ho nemůže z finančních důvodů dovolit. Slečnu V. jsme tedy po vstupním sezení zařadili do projektu Blíže k práci, a zapojili ji do aktivit projektu (i tato účastnice získala možnost zúčastnit se kurzů zvyšování gramotnosti!). Jakmile jsme dostali první termín konání vysněného rekvalifikačního kurzu, účastnici jsme na něj přihlásili, a také ji kurz proplatili. Po úspěšném absolvování rekvalifikace si naše účastnice našla práci jako Asistentka pedagoga na základní škole.

Našli jste se v některém z příběhů, a rádi byste s námi navázali spolupráci? Kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře, a my se s Vámi spojíme.