1. Subvent
  2. /
  3. Vzdělávací kurzy
  4. /
  5. Rekvalifikační kurzy
  6. /
  7. Nabídka rekvalifikačních kurzů

Kvalifikační kurz (dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách) je určen pro osoby, které chtějí najít uplatnění v sociálních službách nebo již v takovém zařízení pracují, ale ze zákona se na ně vztahuje podmínka kvalifikační kurz absolvovat.

Rekvalifikační kurz je určen zájemcům o práci na pozici chůvy, kteří nemají s dětmi potřebné zkušenosti. Absolventi tohoto kurzu mohou posléze najít uplatnění v dětské skupině, mateřské škole, lesní školce, firemní školce anebo jako OSVČ – péče o děti v domácnostech.

Cílem kurzu je naučit účastníky samostatně účtovat v soustavě účetnictví. Zájemcům můžeme také zprostředkovat kurz mzdového účetnictví nebo účetnictví s využitím výpočetní techniky.

Účastníci kurzu se seznámí s praktickým vedením daňové evidence včetně mzdové problematiky. Kurz probíhá formou e-learningové kombinované výuky.

14 denní rekvalifikační kurz je vhodný pro osoby, které chtějí nebo potřebují získat ty nejběžnější znalosti související s obsluhou osobního počítače. Účastníci absolvováním kurzu získají základní znalosti práce s programy MS Office, naučí se pracovat s internetovými vyhledávači a elektronickou poštou.

Kvalifikační kurz je určen osobám, které by chtěli vykonávat práci asistenta pedagoga nebo již na takové pozici pracují, ale ze zákona musí kurz absolvovat.

Rekvalifikační kurz je vhodný pro osoby, které chtějí nebo potřebují získat řidičský průkaz na vysokozdvižné nebo plošinové vozíky.

Absolvent rekvalifikačního kurzu získá informace, znalosti a dovednosti, které mu umožní obsáhnout všechny požadované kompetence základní kvalifikační úrovně pro oblast ostrahy majetku a osob tj. profesní kvalifikace „Strážný“ (kód 68 008 E).

Účastníci se na kurzu dovědí, jaké jsou způsoby skladování a evidence běžných druhů materiálů, jak používat čárové kódy a také budou seznámeni se základy skladového účetnictví a praktickým prováděním příjmů a výdejů zboží pomocí počítače a ručně vedené evidence. Absolvent tohoto kurzu se poté může uplatnit jako skladník v hypermarketech, supermarketech, maloobchodních prodejnách, avšak i u drobných podnikatelů.

Účastníci se na kurzu naučí, jak používat ochranné pracovní pomůcky, dodržovat bezpečnost zdraví při práci s křovinořezem a získají informace o údržbě a obsluze křovinořezu a vyhotovování výkazů o práci s křovinořezem. Absolvent tohoto kurzu bude umět obsluhovat motorový křovinořez a to jak elektrický, tak i benzinový.

Kurz Obsluha motorové pily je vhodný pro ty, kteří by rádi našli uplatnění v oblasti práce s motorovou pilou (elektrickou i benzínovou). Účastník kurzu se naučí samostatné obsluze motorové pily a její údržby, také bude připraven na rizika, která mohou při práci nastat a bude umět vyhodnotit vhodné využití a nastavení těchto technik vzhledem k dané situaci.

Tento kurz je určen zájemcům o práci na pozici pokojské. Absolvent kurzu zvládá zajistit komplexní péči o pokoje hostů, připravit příjezdové pokoje, vyřídit požadavky hostů během jejich pobytu a také průběžný pobytový i závěrečný úklid.

Nenašli jste kurz, který hledáte? Nevadí! Nabízíme možnost zprostředkování i jiného, Vámi zvoleného kurzu.