Pracovněprávní poradna

  1. Subvent
  2. /
  3. Poradna
  4. /
  5. Pracovněprávní poradna

Nevíte si rady s náležitostmi pracovní smlouvy? Řešíte pracovněprávní spor se zaměstnavatelem? Zajímá vás, jaké máte jako zaměstnanec práva a povinnosti? Byli jste propuštěni z práce, a nevíte, co teď? Blíží se vám konec rodičovské dovolené? Dali jste výpověď v práci, a chcete zjistit, jaké máte další možnosti? Nejste si jisti, zda máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, či na jiné sociální dávky? Řešíte pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, nebo péči o osobu blízkou? Stal se vám pracovní úraz? Nevíte, kdy a jak se zaevidovat na Úřadu práce, případně jaké dokumenty si vzít s sebou? Potřebujete poradit s vytvořením životopisu nebo motivačního dopisu? Nezaplatil vám zaměstnavatel mzdu nebo odstupné?

Obraťte se na nás!

A my vám pomůžeme rozvinout vaše dovednosti a základní kompetence, které jsou k uplatnění na trhu práce potřebné, podpoříme vás při řešení pracovně právních sporů, a pomůžeme vám získat znalosti o právech a povinnostech zaměstnance a zaměstnavatele. Vysvětlíme Vám druhy pracovních úvazků, smluvní rozdíly mezi nimi, pomůžeme vám vytvořit čtivý motivační dopis a životopis, naučíme vás pracovat s počítačem, a ukážeme vám, jak správně komunikovat s příslušnými úřady a potenciálními zaměstnavateli. Rádi vás připravíme na pohovor, a pokud se vám podaří pracovní místo obsadit, pomůžeme vám získat a udržet si pracovní návyky, slaďovat pracovní a rodinný život, vyhnout se syndromu vyhoření nebo třeba workoholismu.

V případě potřeby vám můžeme pomoc s výběrem vhodné rekvalifikace, kterou vám v rámci projektu můžeme také proplatit. Našim cílem je poskytnout občanům v různě obtížných životních situacích bezplatné poradenství, týkající se (nejen) pracovního práva.

Podívejte se na Nejčastější dotazy, týkající se pracovního práva, případně nás rovnou kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře, napište na e-mail ceskalipa@subvent.cz nebo zavolejte na tel. číslo 722 339 847.

  • Vznik prac. poměru na základě pracovní smlouvy

    V dnešním článku si přiblížíme základní, a zároveň ten nejčastější pracovněprávní vztah, tedy pracovní poměr, který vznikl na základě pracovní smlouvy. Pracovní smlouva je dvoustranný právní akt (se vznikem pracovněprávního vztahu musí souhlasit zaměstnavatel i zaměstnanec), který směřuje ke vzniku pracovního poměru.

    Celý článek …

  • Dohoda o provedení práce

    Dohodu o provedení práce (DPP) upravuje zákoník práce v § 75 a násl., a jedná se o velmi oblíbený pracovněprávní vztah, jenž je hojně využívaný studenty (brigády) a lidmi, kteří shánějí příležitostný přivýdělek. Práce na DPP přináší výhody jak pro zaměstnance, tak i pro zaměstnavatele.

    Celý článek …

  • Překážky v práci ze strany zaměstnavatele

    V předchozím článku jsme se společně podívali překážky v práci ze strany zaměstnance, nyní se tedy zaměříme na překážky ze strany zaměstnavatele. Zaměstnavatel má ze zákona povinnost zaměstnanci přidělovat práci v souladu s pracovní smlouvou, a zaměstnanec je povinen tuto práci řádně vykonávat. I na straně zaměstnavatele však mohou nastat překážky, které mohou zabránit či…

    Celý článek …